کمبود منابع دینی معتبر برای معرفی غدیر در چین
55 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان
محل مصاحبه : تلفنی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری رسا
تعداد شرکت کننده : 0


مبلغ حوزه علمیه مطرح کرد؛

کمبود منابع دینی معتبر برای معرفی غدیر در چین

خبرگزاری رسا ـ آخوند چینی با اشاره به ناشناخته بودن موضوع غدیر و عید غدیرخم در بین مسلمانان و حتی علمای مسلمان چینی گفت: متأسفانه منابع و مآخذی که به زبان چینی به معرفی واقعه غدیر بپردازد در این کشور بسیار اندک است.

حجت الاسلام عسگر آقایی مبلغ شیعه در چین که به آخوند چینی مشهور است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، اظهار کرد: متأسفانه کتاب‌هایی که پیرامون اسلام به زبان چینی در اختیار مردم و مسلمانان چین قرار می‌گیرد تحریف شده است و مسائل مهمی از جمله واقعه غدیر خم از آن حذف شده است.

آخوند چینی در ادامه تصریح کرد: در گفت‌وگوهایی که با برخی علمای مسلمان چینی داشته‌ام مشخص شد که از واقعه غدیرخم کاملا بی اطلاع هستند و کتاب‌هایی که مبلغان در اختیار آنها قرار داده‌اند تحریف شده است و حقیقت تاریخی مهمی مانند واقعه غدیرخم از آن به صورت هدفمند حذف شده است و این سانسور موجب شده تا غدیر در بین بسیاری از مسلمانان چین ناشناخته باشد.

وی خاطر نشان کرد: منابع شیعی که به زبان چینی باشد بسیار اندک است و به همین دلیل متأسفانه در معرفی عید غدیر به مسلمانان کشور چین علمکرد ضعیفی داشته‌ایم و نتوانسته‌ایم حقیقت بزرگی که در روز غدیرخم اتفاق افتاده است را به مسلمانان چین به درستی معرفی کنیم.

شیعیان چین اجازه برگزاری جشن عید غدیر در سطح شهرها را ندارند

آخوند چینی با اشاره به علاقه شیعیان چین به برگزاری جشن به مناسبت عید غدیر اظهار کرد: قوانین کشور چین به شیعیان اجازه نمی‌دهد تا در سطح شهرها مراسم جشن به مناسبت عید غدیر برگزار کنند و به همین دلیل است که شیعیان این مراسمات را در مساجد و خانه‌های خود برگزار می‌کنند.

وی در ادامه به رسم زیبا و حسنه دید و بازدید به مناسبت عید غدیر در میان شیعیان چین اشاره کرد و گفت: در این روز شیعیان به دیدار خویشان و نزدیکان خود می‌روند و صله رحم می‌کنند ضمن اینکه میزبان با آغوشی باز و به گرمی از میهمانان خود استقبال می‌کند و حتی بسیار تأکید بر پهن کردن سفره غذا به مناسبت این عید در مراسم دید و بازدید دارند و میهمانی و صله رحم یکی از مهم ترین برنامه‌های عید غدیر شیعیان چین است.

حجت الاسلام آقایی با اشاره به طبخ غذا در مساجد و برپایی سفره‌های رنگین به مناسبت عید غدیر در مساجد چین تصریح کرد: در این روز عده‌ای از رزمی کاران و ورزشکاران شیعه چینی با شمشیر‌های دو لبه‌ای که مانند شمشیر ذوالفقار ساخته شده است و نزد این ورزشکاران بسیار با ارزش و مقدس است به اجرای حرکات نمایشی رزمی می‌پردازند و به تکریم و بزرگداشت شخصیت جنگی و دلاوری‌های امام علی (ع) در میدان رزم و نبرد می‌پردازند و به این سبک ادای احترام می‌کنند./1304/ت302/ب4

/ پايان خبر /

آدرس اینترنتی