"آخوند چینی دات کام" می‎تواند جریان مثبتی را در مستند سازی ایجاد کند
58 بازدید
مصاحبه کننده : مریم سرلک
محل مصاحبه : ***
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری مهر
تعداد شرکت کننده : 0

"آخوند چینی دات کام" می‎تواند جریان مثبتی را در مستند سازی ایجاد کنداصفهان – خبرگزاری مهر: جشنواره فیلم عمار هر ساله بسترساز مناسبی برای انگیزه بخشیدن به مستندسازان و صاحب نظران است و فیلم «آخوند چینی دات کام» می‎تواند در این حوزه جریان ساز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، "آخوند چینی دات کام" یکی از فیلمهای سومین جشنواره عمار است که به دلیل نام آن توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده، این جشنواره در مسجد فرشته اصفهان اکران شد و مورد استقبال زیادی واقع شد.

این فیلم مستند در 25 دقیقه توسط  محمدتقی رحمتی تهیه و کارگردانی شده و روحانی که با یاد گرفتن زبان چینی اقدام به تبلیغ دین اسلام در چین کرده است.

«آخوند چینی دات کام» از دغدغه‎های حجت الاسلام عسگر آقایی برای تبلیغ دین اسلام در کشور چین می‎گوید و اطلاع‌رسانی و روشنگری را مهمترین وسیله‌ برای  واکسینه شدن در مقابله با دشمن می‎داند.

جشنواره فیلم عمار هر ساله بسترساز مناسبی برای انگیزه بخشیدن به مستندسازان و صاحب نظران عرصه هنر به وجود می‎آورد، این جشنواره در واقع این ظرفیت را ایجاد می‌کند که حرف‌ها و دغدغه‌های جامعه و مردم را بازتاب دهد.

فیلم‎هایی نظیر «آخوند چینی دات کام» می‎تواند در حوزه سینما ایران جریان ساز باشد و با زبان اثرگذار هنر وظایف دینی و انقلابی مسلمانان ایرانی را به آنها گوشزد کند.

سینما تنها پرداخت به موضوعات اجتماعی و سیاسی و غیر نیست بلکه سینما تشنه پرداخت به فرهنگ‎های از یاد رفته است، سینما باید در بستر و ساختاری متناسب دوباره متولد شود، تا دانسته‎ها و بدیعیات خاک گرفته را یاداوری کند و بر وظایف انسانی و  مسلمانی تاکید بورزد.

شاید این سینمای مغفول مانده با یاری سوژه‌های جذاب و در عین حال مظلوم در حوزه مضامین دینی و بومی راه نجاتی برای خود بیابد و این مستند آغاز دوباره برای ادامه این روند باشد.
................................

یادداشت از مریم سرلک