آخوند چینی میهمان ویژه «ره‌یافتگان» می‌شود
46 بازدید
مصاحبه کننده : به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)
محل مصاحبه : ***
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)
تعداد شرکت کننده : 0

 آخوند چینی میهمان ویژه «ره‌یافتگان» می‌شود

17 تير 1392 ساعت 12:20حجت‌الاسلام و‌المسلمین عسگر آقایی، معروف به «آخوند چینی» در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم میهمان ویژه بخش «ره‌یافتگان» خواهد بود.-به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بخش «ره‌یافتگان» نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امسال با موضوع جدیدی با عنوان «توابین» فعالیت خواهد کرد که «آخوند چینی» از مبلغان این بخش هر روز پیش از نماز مغرب در این بخش با مردم دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند. عسگر آقایی، سال‌ها در کشور چین به تبلیغ دین اسلام پرداخته است.

بخش «ره‌یافتگان» سال گذشته در نمایشگاه با استقبال بسیار خوبی از سوی بازدیدکنندگان رو‌به‌رو شد و امسال برای دومین بار برگزار می‌شود. هدف از برپایی این بخش معرفی چهره‌های معروف و تازه مسلمان‌شده جهان است. بخش «ره‌یافتگان» تلاش می‌کند چهره زیبای اسلام را به مردم دنیا معرفی کند، زیرا در این بخش افراد تازه مسلمان شده و مبلغان به مردم معرفی می‌شوند.در این بخش افرادی که شیوه گرایش آن‌ها به اسلام جالب است به مردم معرفی می‌شوند و یکی دیگر از معیارها برای انتخاب افراد شیعه بودن آن‌هاست.

در این بخش از نمایشگاه تابلوهای تازه مسلمانان و مبلغان به همراه مسلمانانی که دوباره احیا شده‌اند با عنوان «توابین» به نمایش گذاشته شده است. در این تابلوها تصویر و شرح مختصری از زندگی این افراد بیان شده و همچنین در این نمایشگاه تابلوهایی از پیشرفت اسلام گرایی در جهان در معرض دید علاقه‌مندان است.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید «مالکوم شباز» تازه مسلمان شده آمریکایی و از مبلغان مذهب شیعه که مدتی پیش در مکزیک به شهادت رسید، از دیگر برنامه‌های این بخش از نمایشگاه قرآن است.

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از شنبه (15 تیر‌ماه) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در حال برگزاری است. این نمایشگاه به مدت یک‌ ماه از ساعت 17 تا 24 میزبان اهالی قرآن خواهد بود.